Sto zvířat 2005 – turné Nikdy nic nebylo

Dlouho očekávané turné Nikdy nic nebylo je právě v plném proudu – skupina Sto zvířat vyrazila na svoji koncertní šňůru po České republice. Net-mag.cz se zúčastní jejího brněnského koncertu.

Na české SKA scéně působí řada známých seskupení, jako např. Fast Food Orchestra, The Chancers, Green Smatroll, Vertigo, 2v1, Fidel Astro a další. Jednou z nejznámějších a velmi populární, alespoň podle počtu hlasů zasílaných posluchači pražského Rádia 1, je skupina Sto zvířat. V druhé polovině března započali v Trutnově svoje koncertní turné k albu Nikdy nic nebylo, které vydali v loňském roce.

Pražského koncertu se zúčastnila dokonce světová popová hvězda – Elton John. Brno bude jedním z 21 míst, kde Sto zvířat můžete slyšet. Máte-li rádi jejich muziku, nesmíte chybět 26. dubna v klubu Musilka. Lístek v předprodeji vyjde na 110,- Kč, za takovou legendu se to jistě vyplatí. Při koupi vstupenky na místě si připlatíte 30,-.

Kapela uvede na koncertu mimo svých starších známých skladbiček (Škola, Novgorod nebo Píseň) především songy ze svého posledního alba. Mezi posluchači se rychle zabydlely hity Nikdy nic nebylo, Jak zmírnit děs či Pochyby. Zvířata zasahují do hudebních stylů ska, funky a reggae a velice umně je prezentují. O kvalitě hudebníků svědčí jejich mnohá ocenění na hudebních a filmových festivalech.

Sto zvířat tvoří Pavel Ostrouchov (zpěv, kytara, klávesy, baskytara, perkuse, cistra, niněra, grumle, autor hudby k filmu Želary aj., složil hudbu k většině písní posledního alba), Tomáš Belko (texty, saxofon, tenor), Jan Kalina (zpěvák, autor, bubeník), Jana Jelínková (zpěv), Tomáš Krček (bicí, perkuse, zpěv), Wilco Versteeg (baskytara), Vlastimil Bičík (klávesy), Jiří Hanzlík (alt, baryton a bas saxofon, klarinet), Martin Líska (trombon) a Michal Lamač (trubka).

Skupina navštíví tato místa v ČR:
19. března: Trutnov – New End, V Alejce 931
23. března: Plzeň – Divadlo Pod lampou, Havířská 11
30. března: Praha – Palác Akropolis
31. března: Pardubice – Žlutý pes, Ke Koupališti
1. dubna: Český Krumlov – Krumlovský mlýn, Široká 80
2. dubna: České Budějovice – K2, Sokolský ostrov 1
16. dubna: Přeštice – Nucený výsek, Tyršova 773
21. dubna: Ostrava – Boomerang, Stodolní 22
22. dubna: Hradec Králové – El Diablo, Hradecká 11
26. dubna: Brno – Musilka, Musilova 2A
27. dubna: Praha – Vagon
29. dubna: Dvůr Králové n. L. – Barakuda
30. dubna: Praha – Hostivařská přehrada
6. května: Olomouc – Divadelní festival
7. května: Frýdek-Místek Stoun, Jiřího z Poděbrad 3109
13. května: Litomyšl Kotelna, Kpt. Jaroše 1124
14. května: Žďár nad Sázavou Batyskaf, Nám. Republiky 11
18. května: Praha – Vagon
20. května: Strakonice – Kulturní dům, Mírová 831
21. května: Praha – Staroměstské náměstí (maraton)
22. května: Praha – Vagon (zatím zadáno pro dánský fanklub)
4. června: Zámostí – festival
22. června: Praha – Vagon
25. června: Dobřichovice – festival

Posted in blogTagged , ,