megův zápisník

Coldplay – Viva La Vida

rádio moc neposlouchám a hudební novinky mě převážně nechávají chladným. soustředím se na to, co bylo nahráno i v dřívějších dobách, ale co je prověřeno časem 😉 no ale několik pecek z poslední doby skutečně stojí za poslech, např. tato..

Posted in blogTagged ,

České rockové kapely vyrazily na PINK PANTHER FEST 2005

21. května odstartuje v Brně společné turné několika rockových kapel pod záštitou unikátního hudebního festivalu Pink Panther Fest. Je na co se těšit.

Tato skvělá akce by neměla uniknout vaší pozornosti. Snad každý rockový gurmán si zde přijde na své. Své starší hitovky i nové pecky zde představí Kabát, můžeme se těšit na vynikající Support Lesbiens, Škwory, Krucipüsk, Dogu i na nejmladší rockery v České republice skupinu Nevím.

Co je to Pink Panther Fest?

Měla by to být především žánrově dobře vyprofilovaná hudební show, turné šesti známých českých kapel pod širým nebem s velkolepou scénou a monstrózní technikou. Jedná se o jednodenní letní „putovní“ festival, který se bude konat v osmi českých městech, obdoba známého „Ozzfestu“. Pořadatelem tohoto neobvyklého multi-koncertu je agentura Pink Panther a slibuje skvělou zábavu.

Startujeme v Brně

Žhavá jihomoravská metropole bude první zastávkou turné. Zde si poprvé mohou fandové všech skupin zařádit a zazpívat své oblíbené „zabereme hej-hou“ či „Sraž nás na kolena“. Sami organizátoři to nazývají „slavnostním výkopem“. Složení všech osmi festivalů je stejné, pokaždé se začíná v 18 hodin a hraje se přibližně do půlnoci. Kapely mají vymezeny svůj čas na hraní, a to od 20 (Doga, Nevím) do 90 minut (Kabát).

Pohodlí zajištěno

Celá akce v Brně bude konána na travnatém Masarykově okruhu, takže když na někoho padne únava, popř. přijdou mdloby, pohodlně si ustele na měkkém porostu. Z Mendlova náměstí je pak zajištěna pro účastníky koncertu bezplatná kyvadlová doprava. Dopravní podnik města Brna pro tuto příležitost vypraví více než 60 autobusů.

Plakát PINK PANTHER FEST 2005

Největší rocková show v Česku

Pořadatelé se sebedůvěrou prohlašují: „Tolik dobrých kapel na jednom jevišti během jednoho večera nikde jinde diváci neuvidí“. Navíc Kabát odehraje celý regulérní koncert, a to s veškerou parádou, na kterou jsou diváci zvyklí. Důvodem jejich účasti je mimo jiné i fakt, že zatím nevydali novou desku. Přesto to bude show velkolepá a fanoušek se může těšit na pecky „Colorado“, „Děvky ty to znaj“, „Šaman“, „Bára“, „Pohoda“, „Dole v dole“, „V pekle sudy válej“ nebo „Láďa“.

Zahrají mladí kluci i drsní chlapi

Ostatní, i méně známí účastníci koncertu, se budou prezentovat nikoli jako předskokan Kabátu, ovšem jako jeho rovnocenný festivalový účinkující. Věkový průměr tria Nevím je neuvěřitelných 11 let. Kluci už přes rok a půl dokazují, že umí hrát. Vystupovali již v několika hudebních pořadech, na charitativní akci, zpívali s Petrem Jandou, jako předkapela Kabátu.. Formace Doga koncertovala v Rakousku, Německu či Polsku, má za sebou pět desek, spolupracují s Jarkem Nohavicou, Alešem Brychtou a dalšími.

Krucipüsk už na koncertních pódiích vystupuje přes deset let. Debutovou desku Ratata jí pomáhali vydávat právě Kabáti. Kapelu Škwor si zase pod svá křídla jako předkapelu vzali Arakain. Několikrát se zúčastnili soutěže Rock Made In Gambrinus. Poprvé vypadli hned v prvním kole a pohoršovali porotu nezřízenou konzumací alkoholu a exhibicí v zákulisí i na pódiu. Podruhé soutěž s přehledem vyhrávají, potřetí už vystupují jako hosté. Předskakovali také skupině Harlej, čímž se proslavili, později rovněž Kabátům. Poslední Support Lesbiens není myslím třeba více představovat. V českých hitparádách se již dávno zabydlely hitovky „Bet my soul“, či „Sweet little something“.

Kam vyrazit místa konání všech koncertů:

21.05.2005 BRNO – Masarykův okruh 18:00h

25.05.2005 OLOMOUC – Louka u Envelopy 18:00h

28.05.2005 VIZOVICE – Areál firmy R.Jelínek 18:00h

01.06.2005 OSTRAVA – Sportovní Areál – Sareza – Poruba 18:00h

04.06.2005 HRADEC – Letiště Hradec Králové 18:00h

11.06.2005 PLZEŇ – Fotbalový stadion – Lokomotiva Plzeň – Slovany 18:00h

23.06.2005 PRAHA – Lehkoatletický stadion Slavia – Eden 18:00h

01.07.2005 HAVLÍČKŮV BROD – Fotbalový stadion 18:00h

Oficiální stránky Pink Panther Festu 2005 můžete navštívit na adrese https://www.ppfest.cz

Posted in blogTagged ,

Sto zvířat 2005 – turné Nikdy nic nebylo

Dlouho očekávané turné Nikdy nic nebylo je právě v plném proudu – skupina Sto zvířat vyrazila na svoji koncertní šňůru po České republice. Net-mag.cz se zúčastní jejího brněnského koncertu.

Na české SKA scéně působí řada známých seskupení, jako např. Fast Food Orchestra, The Chancers, Green Smatroll, Vertigo, 2v1, Fidel Astro a další. Jednou z nejznámějších a velmi populární, alespoň podle počtu hlasů zasílaných posluchači pražského Rádia 1, je skupina Sto zvířat. V druhé polovině března započali v Trutnově svoje koncertní turné k albu Nikdy nic nebylo, které vydali v loňském roce.

Pražského koncertu se zúčastnila dokonce světová popová hvězda – Elton John. Brno bude jedním z 21 míst, kde Sto zvířat můžete slyšet. Máte-li rádi jejich muziku, nesmíte chybět 26. dubna v klubu Musilka. Lístek v předprodeji vyjde na 110,- Kč, za takovou legendu se to jistě vyplatí. Při koupi vstupenky na místě si připlatíte 30,-.

Kapela uvede na koncertu mimo svých starších známých skladbiček (Škola, Novgorod nebo Píseň) především songy ze svého posledního alba. Mezi posluchači se rychle zabydlely hity Nikdy nic nebylo, Jak zmírnit děs či Pochyby. Zvířata zasahují do hudebních stylů ska, funky a reggae a velice umně je prezentují. O kvalitě hudebníků svědčí jejich mnohá ocenění na hudebních a filmových festivalech.

Sto zvířat tvoří Pavel Ostrouchov (zpěv, kytara, klávesy, baskytara, perkuse, cistra, niněra, grumle, autor hudby k filmu Želary aj., složil hudbu k většině písní posledního alba), Tomáš Belko (texty, saxofon, tenor), Jan Kalina (zpěvák, autor, bubeník), Jana Jelínková (zpěv), Tomáš Krček (bicí, perkuse, zpěv), Wilco Versteeg (baskytara), Vlastimil Bičík (klávesy), Jiří Hanzlík (alt, baryton a bas saxofon, klarinet), Martin Líska (trombon) a Michal Lamač (trubka).

Skupina navštíví tato místa v ČR:
19. března: Trutnov – New End, V Alejce 931
23. března: Plzeň – Divadlo Pod lampou, Havířská 11
30. března: Praha – Palác Akropolis
31. března: Pardubice – Žlutý pes, Ke Koupališti
1. dubna: Český Krumlov – Krumlovský mlýn, Široká 80
2. dubna: České Budějovice – K2, Sokolský ostrov 1
16. dubna: Přeštice – Nucený výsek, Tyršova 773
21. dubna: Ostrava – Boomerang, Stodolní 22
22. dubna: Hradec Králové – El Diablo, Hradecká 11
26. dubna: Brno – Musilka, Musilova 2A
27. dubna: Praha – Vagon
29. dubna: Dvůr Králové n. L. – Barakuda
30. dubna: Praha – Hostivařská přehrada
6. května: Olomouc – Divadelní festival
7. května: Frýdek-Místek Stoun, Jiřího z Poděbrad 3109
13. května: Litomyšl Kotelna, Kpt. Jaroše 1124
14. května: Žďár nad Sázavou Batyskaf, Nám. Republiky 11
18. května: Praha – Vagon
20. května: Strakonice – Kulturní dům, Mírová 831
21. května: Praha – Staroměstské náměstí (maraton)
22. května: Praha – Vagon (zatím zadáno pro dánský fanklub)
4. června: Zámostí – festival
22. června: Praha – Vagon
25. června: Dobřichovice – festival

Posted in blogTagged , ,