QUEEN a Paul Rodgers na Tour 2005

Legendární rocková skupina Queen poprvé v České republice! Po koncertech v Londýně, Paříži, Madridu či Římě zavítají do Prahy, Net-mag vás bude i nadále informovat.

Legenda znovu na pódiích

Kdo by to byl řekl. Čtrnáct let po smrti Freddieho Mercuryho, slavného frontmana kapely Queen, a celých 19 let od posledního koncertu v roce 1986 tato vyrazila na koncertní šňůru! A přibrala k tomu i rockera Paula Rodgerse, člena kapel Free a Bad Company.

Praha v centru dění

Srdce českého fanouška jistě zaplesá, že vybraným městem exkluzivního turné je i Praha. Staronoví Queen si zahrají v moderní Sazka Aréně 16. dubna od 20 hodin. Praha bude jejich dvanáctou zastávkou. Na prvním koncertu v londýnské Brixton Academy, kde skupina koncertovala po neuvěřitelných devatenácti letech, se sešlo 4700 nadšených fanoušků.

Zazpívají May, Rodgers, Taylor

Z původního složení v české metropoli zazáří hvězdný Brian May, geniální kytarista a autor spousty světoznámých hitů kapely, jako jsou např. Hammer to fall, Who wants to live forever, Flash či We will rock you. Druhým slavným, jenž přicestuje za týden do Prahy, bude bubeník Rodger Taylor, jehož autorství nesou hitovky Radio Ga Ga, A kind of magic a další. Na Paula Rogerse si můžete vzpomenout např. v souvislosti s All right now skupiny The Free. Johna Deacona, který si podle slov svých kolegů užívá zaslouženého důchodu, se pokusí zastoupit baskytarista Danny Miranda; show dále doplňují doprovodný zpěvák a kytarista Jamie Mores a hráč na klávesy Spike Edney.

Queen bez Mercuryho?

Freddie Mercury byl nezapomenutelnou legendou světové hudební scény a jistě se shodneme, že také nenahraditelnou. Jak se Queen chtějí vyrovnat s takovouto ztrátou a proč se rozhodli vyrazit na turné Brian May komentuje slovy: „Nikdy bych nepomyslel, že to udělám znovu. Vždy jsem byl proti myšlence nahradit někým Freddieho. Náhle se však objevil někdo, kdo nechtěl jen zabrat Freddieho místo. On není jako Freddie, protože je sám sebou. Pak jsem si řekl, že můžeme udělat ještě jedno turné a dát skladbám nový význam s někým, kdo ví, jaký Freddie byl“. Roger Taylor dodává: „Paul se nesnaží být jako Freddie, dává písním kus sebe, ve vlastní režii. Freddie byl jeho velkým fanouškem. Viděli jsme Free vystupovat mnohokrát a Paul ovlivnil hodně zpěváků ve své době. Spolupráce s ním je pro mne velice vzrušující“.

Co na koncertu uslyšíte

Queen a Paul Rodgers představí skladby Queen a přidají několik nejznámějších skladeb z dob Rodgersova působení v kapelách Free a Bad Company. Na koncertě zazní i další písně, které Freddie naživo nikdy nezpíval. Můžete se těšit na Innuendo, The Show Must Go On nebo Can’t Get Enough of Your Love.

Kdo si koupil lístky, neprohloupil

Čtyřka Britů ve složení Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor a John Deacon vstoupila do povědomí hudebních fandů začátkem 70. let a za svou dvacetiletou kariéru vydala nespočet hitů, které si rády poslechnou, zazpívají, a které roztančí všechny generace. A to i dnes, po 15 letech, o čemž svědčí vyprodaná Sazka Aréna. Queen předvedou velkolepou show, kterou Praha ještě nezažila. V rychlosti, s jakou mizely lístky na koncert z prodejních pultů, by se mohli se skupinou poměřovat snad pouze Beatles. Běžte na koncert a užijte si ho!

Posted in blog