RSS

Aurum Cantus Leisure 2 SV MKII No. 00056

Listopad 09

AURUM CANTUS LEISURE 2SV MK II. Regálová 2 pásmová basreflexová reprosoustava osazená páskovým výškovým reproduktorem Aurum Cantus G2i ribbon tweeter (60mm×8.5mm×0.01mm) a 1x středobasovým reproduktorem AC130 F1, membrána 1×130 mm (5.2″) a koš vyrobený ze slitiny hliníku.

Masivní zlacené terminály s průměrem 18 mm, stejně jako u dražších modelů, umožňují připojení banánkem i vidličkou. Vnitřní kabeláž je z čisté bezkyslíkaté mědi s teflonovou izolací . Ve fekvenční výhybce jsou použity jakostní MKP kondenzátory a odpory odpovídající armádním specifikacím.

Povrch tvoří vybíraná přírodní dýha, která je lakována lakem se sametovým leskem nebo na přání klavírním lakem.

Reprosoustavy jsou dodávány ve spárované dvojici se stejným výrobním číslem. Zdroj: Melissa.cz (hi-fi studio doporučuji pro skvělý přístup majitele, pana Holcnera)

Konkrétní pár se sériovým číslem No. 00056 byl testován v jarním čísle časopisu High End Report 2009 Lubomírem Vlkem.

Repro Magnat se ukázaly přeci jen příliš velké.. Tak chvíli sloužily jako stojany. Nyní jsou postavené na komodách Ikea. Vibrace tlumí sada plyšových potahů. Jednoho krásného dne si pořídím originální stojany AC 🙂

 

Posted by on 9.11.2009 in hi-fi

6 komentářů

Tags: , , , ,

6 responses to “Aurum Cantus Leisure 2 SV MKII No. 00056

 1. mego

  9.11.2009 at 22.49

  dnes jsem díky hledání jančiných náušnic našel absolutně ideální poslechové poslechové místo 🙂 i můj nepříliš drahý receiver yamaha dokáže s těmito reproduktory aurum cantus opravdu divy :good:

   
 2. Pohodář Tom

  17.12.2009 at 12.23

  Já si připadám jako bych se vracel do minulosti. Mego se kdysi o audio techniku velmi zajímal, zatímco počítače v té době u něj byly na okraji zájmu… pak se z něj stal počítačový nadšenec… a současnost je starý zájem v novém hávu.

   
 3. mego

  17.12.2009 at 23.49

  když jsem se šel poptávat do hifi studia na nějaké rozumné „regálky“, netušil jsem, jaký vezmou události rychlý spád.. převelice rychle jsem se rozloučil s obřími sloupy magnat (http://mego.o106.com/2009/poridil-jsem-si-repracky-k-pocitaci/) a ohromen zvukem těchto „bedniček“ zainvestoval na lepší zvukové časy.

  v současnosti se více a více zaposlouchávám do jejich úžasného projevu a některé výsledky poslouchání můžeš zkusit také dle neutále rozšiřovaného seznamu: http://mego.o106.com/top-20-audio-zazitku/

  pokukuji po vhodném stereo zesilovači, krmítku těch krasavic. zaujal mě také parádní subwoofer, hrombedna, která ještě o něco vylepší již nyní úžasný zvuk – konkrétně pro tvrdší rockové či metalové nahrávky nebo filmy.

   
 4. mego

  17.12.2009 at 23.53

  každopádně tome, pravdu díš 😉 bylo to zčásti promyšlené rozhodnutí a z části emotivní – „vrátit se ke kořenům“, začít se věnovat hi-fi. tentokrát trochu pořádněji. počítače jsou spíš práce, hi-fi je koníček, relax. nacházím nyní nové a nové webové zdroje a pokukuji okolo po spřízněných duších. v mém nejbližším okruhu se bohužel zatím žádná nenachází.

   
 5. Pohodář Tom

  10.3.2010 at 9.23

  Nu, proč ne. Pokud se pak pouští nějaká pořádná hudba, může to být příjemný zážitek. Taková písnička Nymphomanic fantasia od Nightwish nebo Chorál smutku od Nastarýkolena musí s takovými bednami znít hezky.

   
 6. mego

  1.6.2010 at 10.34

  zážitek to určitě je, však se třeba někdy zastavíš na poslech 😉

  chorál smutku neznám, ale např. nightwish jsou dost postižení novodobým zvyšováním hlasitosti a ořezáváním zvukového spektra. viz. http://www.audiodrom.cz/RoadToHell.html

   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 
QR Code Business Card