megův zápisník

high end praha – ročník 2010

tento článek byl převzat ze zrušeného hifi fora

jako první hi-fi výstava, kterou jsem navštívil, je pražský high-end.

zde jsou mé letmé postřehy, které jsem uveřejnil i na jiném hi-fi foru:

tak masový zájem jsem opravdu nečekal.. člověk musel rozumně volit místnosti, protože v chodbičce se toho moc slyšet nedalo. nahoře byly místnosti bohužel velmi malé a pro mnohé sloupy poddimenzované. nevýhodou pro větší místnosti dole zase byla klimatizace, která přenášela zvuk od vedle. místnosti se tak v tichých pasážích vzájemně přeřvávaly. prakticky všude bylo dost narváno, takže běžná byla situace, že jste se zaposlouchali a rázem se vám někdo postavil před jeden nebo druhý reproduktor. výstava byla přes zmíněná negativa poměrně podnětná a informačně bohatá, tedy alespoň pro mě.

některé vystavovatele jsem osobně znal – melissa brno: lyngdorf + mac + skvělé aurum cantus M-103 a v druhé místnosti vincent + AC V2M, většinu jsem viděl a slyšel poprvé.

velmi mě zaujala kombinace sroll + martin logan / quad. u martin logan mi přišlo, že basy hrají možná trochu odtrženě od zbytku spektra. výsledek byl ale i tak brilantní. pravděpodobně se jednalo o model vista. u pana šrolla jsme s kolegou strávili více jak hodinku času. slyšeli jsem jak quad, tak martin logan i menší regálovky. quad hrál skvěle, hrál velmi vyrovnaně, ale nešel příliš nízko. regálovky hrály pěkně, ale v porovnání s dalšími konkurenty je nestojí za to příliš komentovat. martin logan mi hrál opravdu skvěle, i když – jak píšu výše – ty basy mi přišly trochu odtržené. slyšeli jsme na nich několik nahrávek a mě zaujala hned ta první, jakoby kabaretní, něco na způsob kankánu – zde jsem měl pocit, že v onom kabaretu přímo sedím. určitě se najdou žánry, které těmto loganům moc nesedí a další, které jim sedí jako ulité. přemýšlel jsem také tak, že (kdybych odhlédl od ceny) logan by se mi do obýváku vešel, quad nikoli. kolega by volil zvukově quad.

výstavní tip: určitě je dobré dopředu si projít vystavovatele a vystavované značky a na ty se zaměřit. předejdete tak situaci, že přijdete o něco, co jste chtěli slyšet.

jak se vám líbil high end praha 2010?

naše fotografie z výstavy najdete zde:

https://picasaweb.google.com/altermego/PrahaHighEnd2010

další fotogalerie na webu:

https://fotoalba.cz/alba/jd9/2153067 – povedené fotečky

https://www.martinkozak.com/?p=5698 – skvělé detaily

https://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f= … 4057699981 + zajímavé postřehy

zde je pak martin logan, elektrostatické reproduktory úžasného zvuku

https://www.martinlogan.com/products/vista

zde ovšem (bohužel) nejde o entry level..

co jsem zjistil, tak ty zmíněné lehce odtržené basy u martin logan jsou údajně zaviněné bass reflexem modelu vista, kde dochází ke zpoždění. zajímavé by mohly být výsledky s modelem bez výfuku cool

zde MartinLogan model Spire – uzavřený spodek

 

Posted in hi-fiTagged , , , ,

Aurum Cantus Leisure 2 SV MKII No. 00056

AURUM CANTUS LEISURE 2SV MK II. Regálová 2 pásmová basreflexová reprosoustava osazená páskovým výškovým reproduktorem Aurum Cantus G2i ribbon tweeter (60mm×8.5mm×0.01mm) a 1x středobasovým reproduktorem AC130 F1, membrána 1×130 mm (5.2″) a koš vyrobený ze slitiny hliníku.

Masivní zlacené terminály s průměrem 18 mm, stejně jako u dražších modelů, umožňují připojení banánkem i vidličkou. Vnitřní kabeláž je z čisté bezkyslíkaté mědi s teflonovou izolací . Ve fekvenční výhybce jsou použity jakostní MKP kondenzátory a odpory odpovídající armádním specifikacím.

Povrch tvoří vybíraná přírodní dýha, která je lakována lakem se sametovým leskem nebo na přání klavírním lakem.

Reprosoustavy jsou dodávány ve spárované dvojici se stejným výrobním číslem. Zdroj: Melissa.cz (hi-fi studio doporučuji pro skvělý přístup majitele, pana Holcnera)

Konkrétní pár se sériovým číslem No. 00056 byl testován v jarním čísle časopisu High End Report 2009 Lubomírem Vlkem.

Repro Magnat se ukázaly přeci jen příliš velké.. Tak chvíli sloužily jako stojany. Nyní jsou postavené na komodách Ikea. Vibrace tlumí sada plyšových potahů. Jednoho krásného dne si pořídím originální stojany AC 🙂

Posted in hi-fiTagged , , , , 6 komentářů u textu s názvem Aurum Cantus Leisure 2 SV MKII No. 00056