sluchátka pro domácí poslech do 1000,- kč

tento článek je převzat ze zrušeného hifi fora

dobrý den. převážně pro noční poslech doma, kdy dům spí, zvažuji nákup levnějších sluchátek. cena max. 1.000,- kč s preferencí jít spíše k 500,- kč.

již delší dobu se mi líbí sluchátka KOSS PORTA PRO. nicméně, pro domácí poslech, kdy prach a ruch ulic nepoznají, mi nepřijdou jako nejvhodnější řešení. takže uvažuji spíše o polootevřených až uzavřených konstrukcích s velkými náušníky pro větší komfort.

budu rád za každý tip a názor. zatím mě zaujaly tyto dva modely (v brzké době plánuji poslechnout):

AKG K 44 – uzavřené, náušníky – circumaural, koženka, citlivost 96 dB SPL/mW, impedance 32 Ω, váha 190 g, kabel 2,5 m do jedné mušle, 3.5 Jack

https://mego.o106.com/obrazky/akg-k44.jpg

SENNHEISER HD 201 – uzavřené, náušníky – circumaural, koženka, citlivost 108 dB SPL (1 kHz, 1 Vrms), impedance 24 Ω, váha 165 g, kabel 3 m do obou mušlí, 3.5 Jack

https://mego.o106.com/obrazky/sennheiser-hd201.jpg

čistě vzhledově se mi víc líbí AKG. nicméně parametrově vychází o trochu lépe sennheiser. asi bude v budoucnu nutný poslechový test.

takže jak jsme pokročili? na facebooku se sešlo několik tipů a rad. určitě by nebyl špatný zvuk sluchátek Sennheiser HD 515, které vlastní adam, ale ty jsou cenově již mimo limit a pro daný účel až zbytečně luxusní.

pomalu vylučuji HD 201, ovšem pokud se namanou, určitě je vyposlechnu také.

bylo mi nabídnuto i toto zajímavé řešení, ale zřejmě by to také nebylo úplně ono..

https://mego.o106.com/obrazky/mega-sluchadla-ulet.jpg

jako nový žhavý kandidát se přidává o něco dražší a rovněž novější model AKG K 77 – uzavřené, náušníky – circumaural-supraaural, koženka, citlivost 115 dB/V, impedance 32 Ω, váha 190 g, kabel 2,5 m do jedné mušle, 3.5 Jack

https://mego.o106.com/obrazky/akg-k77.jpg

a je to tu, AKG K 77 jsou doma 🙂 dokonce ve dvou exemplářích!

asi u všech uzavřených sluchátek poznáte problém, když používáte brýle..

další nevýhodou uzavřené konstrukce může být horší odvětrávání uší a potivost.

zvukově jsou AKG K 77 velmi příjemné. pro mě osobně je to ovšem nezvyk, je to absolutně jiný zvuk, než z reproduktorů. je tak nějak příliš blízko 🙂 myslím ale, že v rámci cenového limitu do 1000 kč ve sluchátkách jsem zvolil správně.

edit 24.1.2017 – ke dni psaní tohoto článku přišla AKG K77 na 800,- kč. i dnes je možné je sehnat – s cenovkou 1400,- kč.

Posted in hi-fiTagged , , ,

2 thoughts on “sluchátka pro domácí poslech do 1000,- kč

  1. do 1000 kč se dají sehnat i legendární – ale bez doživotní záruky- KOSS PORTA PRO a ty hrají velmi dobře!!

  2. koss porta pro jsem v úvodu zmiňoval a byly v mém zorném hledisku. nakonec jsem se ale rozhodl pro řešení plně uzavřených sluchátek od AKG. porty bych asi volil spíš na venkovní použití. zvukové srovnání bohužel nemám. ty AKG nejsou určitě špatné, ale pokud chce člověk slušnější zvuk, musí zainvestovat více jak 1000 kč. nicméně na mé občasné použití jsem spokojen.

Comments are closed.