megův zápisník

8. Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí

Počasí letošnímu létu příliš nepřálo.. Ve vigvamech jsme museli neustále přitápět a bronz si dovezl pouze majetný soused až kdesi z Afriky. Že žízeň je věčná a nekonečná, o tom nás ale přesvědčila již tradičně vysoká účast na nejočekávanější společenské pivní akci na Vrchlabsku – pivních slavnostech.

Oblíbenost této show rok od roku roste. Kdo si včas vybral dovolenou, má vyhráno. I pivovary se předhánějí, který nabídne nejlepší pivo a utrží cenné vítězství v pivním referendu.

Kdo měl žízeň už ráno nebo se nemohl dočkat svých oblíbených skupin, vydělal. Ráno jste vstup mohli pořídit za 70,-, odpoledne a večer už za sto. U vstupu si vás označili modrou páskou a vy jste mohli vstoupit do světa opojení a pivních radovánek. K tomu všemu do ouška libě zahrál přímo výkvět českého popového a rockového nebe. Pro pamětníky nechyběla ani dechovka v podání Krakonošky.

Vrchlabští mužoreti

Zahájil starosta a mužoreti

Program o půl desáté zahájil starosta města Vrchlabí, Jan Sobotka. Dopoledne se na náměstí T. G. Masaryka neslo ve znamení trubek, trombónů a klarinetů. O unikátní kulturní vložku se divákům postarali vrchlabští mužoreti – skupina ve skotských sukních, bílých podkolenkách a baretech, zvaná Restík. Během představení se chlapi nezapomněli řádně posílit ohnivou vodou.

Pro odvážné sportovce

Odvážnější z publika se mohli zúčastnit celkem dvou pivních soutěží a zahrát si o soudek pivečka či, jak poznamenal moderátor, alespoň se zdarma napít. Měřila se tzv. smíšená pivní štafeta. Půllitry se do sebe v každém týmu snažili co nejrychleji nalít dva zdatní mladíci a jejich sličné kolegyně. Seč se snažili urputně, rychlostní rekord 30,6 vteřiny z roku 2003 nepadl, ovšem o zábavu publika bylo více než dobře postaráno.

Nechyběl zpěv, ani svaly

O druhé na pódiu své známé hity oprášil country zpěvák František Nedvěd, před čtvrtou pak směsici pivečka a krve v žilách rozproudili kluci z Ready Kirken. Pořadatel zřejmě nechtěl, aby se dav během skotačení přehřál a na pomoc si přivolal převelice silného chlapíka – moravský golem René Richter je skutečně hora svalů, ze kterých jde strach.. Diváci mlčky sledovali, když mu policejní eskorta snímá pouta z nohou, zatímco on již v rukou ohýbá ocelovou tyč. Poté pomocníci dopravili na prkna sud piva Svijany, aby chvíli nato tento klenot rotoval za zuby zavěšený okolo siláka..

Golemův pokus o rekord

Presley vs. Pešák 🙂

Opravdu moc jsem se těšil na Elvise Presleyho. Zlí jazykové tvrdí, že předčasně odešel do výslužby, ale není tomu tak. Bohužel 13. na náměstí jsem jim argumenty vyvrátit nemohl, protože si idol zlomil nohu. Holt si na něj budu muset počkat až v říjnu do Vegas. Mezeru v programu se pokusil vyplnit „mládkovec“ Ivo Pešák, ale Elvis je prostě Elvis.. (ach)

Pivní referendum

V krátkém tričku byla vcelku zima a po ránu trošku pozlobila i malá sprška deště. Pivo ale i přesto chutnalo a pípy se za celý den nezastavily. Účastníci poctivě koštovali a přemýšleli, pro který pivovar hlasovat. Popíjelo se Novopacké, Bernard, Opat, Primátor, Rychtář a samozřejmě Krakonoš. Letos však nejvíce konzumentům zachutnaly Svijany a zástupci pivovaru si po vyhlášení ve 20 hodin hrdě odnášeli vítěznou trofej.

Profesionální moderátor - moderuje za každé situace :-)

… a zábava graduje !

Půl deváté – hlavní program může začít! Temperamentní Děda Mládek Illegal Band startuje hvězdný večer. Po desáté již ladí své nástroje Support Lesbiens, zlatý hřeb pivních slavností. Půlnoc odpočítávají -123 minut, aby mohli předat žezlo Jam & Bazar, kteří na zlatém podnose servírují rozžhavenému publiku jednu pecku za druhou.

Ready Kirken

Pivko forever

Noc se nachýlila a ve tři hodiny hudebníci balí své instrumenty. Roztančení se prodírají mořem plastových kelímků do okolních hospůdek a klubů. Vrchlabské nejlepší akci léta „good bye“. Ale pozor! Na oficiálních stránkách www.kpivnislavnosti.cz se již připravuje příští ročník – předběžný termín konání 12. srpna 2006.

Více fotografií z akce od Petra Mejsnara najdete na https://clanky.o106.com/foto/kpivnislavnosti/html/index.html. Autorem titulní fotografie je Petr Mendřický.
Posted in blogTagged , , 3 komentáře u textu s názvem 8. Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí